Okolice

Powiat Sejneński to ponad 100 jezior zasobnych niemal we wszystkie gatunki ryb słodkowodnych. Jezioro Berżnik objęte jest strefą ciszy, prawdziwy raj dla wędkarzy. Ryby - szczupak, okoń, płoć, węgorz, lin, leszcz, sieja i sielawa. Na łowienie ryb można się udać po wykupieniu pozwolenia u dzierżawcy jeziora w Sejnach. Bez wątpienia, największym atutem tego miejsca jest krystalicznie czyste jezioro Berżnik (81 ha) gdzie poziom czystości waha się między 1 a 2 klasą oraz lasy Puszczy Augustowskiej i Wigierskiego Parku Narodowego, które stanowią 40% powierzchni Sejneńszczyzny, która od lat przyciąga turystów z całego kraju. Okoliczne wzniesienia,  jeziora i rzeki gwarantują przepiękne widoki, a regionalne jadło smakuje wyśmienicie. Polecamy dania regionalne: "Restauracja Skarpa" i "Karczma Litewska" w Sejnach, "Gospoda" na byłym przejściu granicznym w Ogrodnikach w odległości 6-7 km od naszej posesji.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia ciekawych miejsc w naszym regionie. Poniższe informacje turystyczne umożliwią Państwu zapoznanie się z atrakcjami regionu i zaplanowanie wypoczynku w efektywny sposób.

   W odległości 1 km. od naszego domu sąsiad zaprasza do gry w paintball,  łącznie z wypożyczeniem potrzebnego sprzętu.

   Organizujemy przejażdżki wozem lub bryczką, zimą kuligi. Spływy kajakowe Czarną Hańczą i Marychą. Wycieczki na Litwę ( Wilno, Troki )

   Alternatywą na pochmurne dni jest całoroczny stok - Snow Arena lub Aquapark Druskienniki na Litwie w odległości ok.50 km. Snow Arena to raj zimowy na ziemi przez cały rok.

 

   Wyciąg nart wodnych w Augustowie. Długość  740m,  max. prędkość  58 km/h. Rejsy statkami turystycznymi po jeziorach augustowskich.

   W miejscowości Berżniki kilka kilometrów od Półkot, znajduje się najstarszy drewniany kościół w regionie z 1447 roku.

   Grzybobranie, zbiory owoców runa leśnego.

   Bazylika w Sejnach, klasztor, synagoga, muzeum ziemi sejneńskiej.

   Skansen dawnej wsi w Zelwie.

   Klasztor Kamedułów nad Wigrami, miejsce pobytu Jana Pawła II podczas pielgrzymki.Wigierski Park Krajobrazowy.

   Rejsy statkiem po Kanale Augustowskim.

   Wigierska kolejka wąskotorowa.

 

   Polecam stronkę mojego sąsiada:  Na Pojaćwieskich Rubieżach

  

 

Lokalizacja